Amphenol Aerospace Operations D38999/26JA35BC
D38999/26JA35BC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JA35BC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JA35BC.pdf
Availability of D38999/26JA35BC
QUANTITY
D38999/26JA35BC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JA35BC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JA35BC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JA35BC
Related LinksD38999/, D38999/26JA35BC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JA35BC Details Description
Related parts for D38999/26JA35BC
DIODE SCHOTTKY 40V 3.5A DPAK datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR64H/AE64M/X datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% 2824 datasheet.pdf
TOOL UNLOCK SOLAR CONN 4PC/BAG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
FANSINK 86X52MM 5VDC datasheet.pdf
GPS TRI LOW 821 1850MHZ datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 1A DDPAK datasheet.pdf