Amphenol Aerospace Operations D38999/26JB98AN
D38999/26JB98AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JB98AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JB98AN.pdf
Availability of D38999/26JB98AN
QUANTITY
D38999/26JB98AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JB98AN
Internal Part NumberEIS-D38999/26JB98AN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JB98AN
Related LinksD38999/, D38999/26JB98AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JB98AN Details Description
Related parts for D38999/26JB98AN
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 SQ WW datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 70MA 2.6 OHM SMD datasheet.pdf
SURGE STOPPER W/DIODE 16MSOP datasheet.pdf
TG SERIES SHEET 320X320X1MM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN SSL SPLICE 4POS 2.5MM IDC datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf