Amphenol Aerospace Operations D38999/26JC35AA
D38999/26JC35AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JC35AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JC35AA.pdf
Availability of D38999/26JC35AA
QUANTITY
D38999/26JC35AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JC35AA
Internal Part NumberEIS-D38999/26JC35AA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JC35AA
Related LinksD38999/, D38999/26JC35AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JC35AA Details Description
Related parts for D38999/26JC35AA
RES SMD 2K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE D-SUB-HMM37H/AE37M/HMM37H datasheet.pdf
V.35,SKT ASY,RA,34P,W/BRKT datasheet.pdf
CAP CER 620PF 150V 1111 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 5% 1200W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 400 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 221 OHM 1% 5W datasheet.pdf