Amphenol Aerospace Operations D38999/26JC35JE-LC
D38999/26JC35JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JC35JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 22POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26JC35JE-LC.pdf
Availability of D38999/26JC35JE-LC
QUANTITY
D38999/26JC35JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JC35JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JC35JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JC35JE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JC35JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JC35JE-LC Details Description
Related parts for D38999/26JC35JE-LC
SWITCH ROCKER SPDT 4A 125V datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 178 TYPE A 33POS datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8SO datasheet.pdf
LED CXA1512 8.9MM WHT datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER X 25G 16QFN datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.5A DL 8SOP datasheet.pdf