Amphenol Aerospace Operations D38999/26JD18HD-LC
D38999/26JD18HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JD18HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JD18HD-LC.pdf
Availability of D38999/26JD18HD-LC
QUANTITY
D38999/26JD18HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JD18HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JD18HD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JD18HD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JD18HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JD18HD-LC Details Description
Related parts for D38999/26JD18HD-LC
HOOK-UP SOLID 16AWG BLUE 100' datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
2MM HM SHROUD HSG 144P 3.75 H datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 10POS 5MM datasheet.pdf
KK 100 HDR POL BWR RTAN 9POS datasheet.pdf
60718-1 TERMINAL TRACK PL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 48POS .050 SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3W datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf