Amphenol Aerospace Operations D38999/26JD18HD-LC
D38999/26JD18HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JD18HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JD18HD-LC.pdf
Availability of D38999/26JD18HD-LC
QUANTITY
D38999/26JD18HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JD18HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JD18HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JD18HD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JD18HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JD18HD-LC Details Description
Related parts for D38999/26JD18HD-LC
JUMPER-H9991TR/A3047W/H9991TR10" datasheet.pdf
IC UART 24-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 74A TO-268 datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 4SLOT 5POS datasheet.pdf
CONN 28 POS INTER CLIP POLY BG datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2.54MM T/H datasheet.pdf