Amphenol Aerospace Operations D38999/26JD18JD-LC
D38999/26JD18JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JD18JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JD18JD-LC.pdf
Availability of D38999/26JD18JD-LC
QUANTITY
D38999/26JD18JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JD18JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JD18JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JD18JD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JD18JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JD18JD-LC Details Description
Related parts for D38999/26JD18JD-LC
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf