Amphenol Aerospace Operations D38999/26JD18JN-LC
D38999/26JD18JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JD18JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JD18JN-LC.pdf
Availability of D38999/26JD18JN-LC
QUANTITY
D38999/26JD18JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JD18JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JD18JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JD18JN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JD18JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JD18JN-LC Details Description
Related parts for D38999/26JD18JN-LC
USB IN-CIRCUIT PROG LPC9XX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC AMP BRIDGE DUAL 5W POWERSO20 datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf