Amphenol Aerospace Operations D38999/26JD19BE
D38999/26JD19BE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JD19BE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JD19BE.pdf
Availability of D38999/26JD19BE
QUANTITY
D38999/26JD19BE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JD19BE
Internal Part NumberEIS-D38999/26JD19BE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JD19BE
Related LinksD38999/, D38999/26JD19BE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JD19BE Details Description
Related parts for D38999/26JD19BE
CONN HEADER VERT 24POS .100 GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 1800V TO240AA datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 3A TO263-7 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 3% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 360 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT PIN datasheet.pdf