Amphenol Aerospace Operations D38999/26JD19SE-LC
D38999/26JD19SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JD19SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JD19SE-LC.pdf
Availability of D38999/26JD19SE-LC
QUANTITY
D38999/26JD19SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JD19SE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JD19SE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JD19SE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JD19SE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JD19SE-LC Details Description
Related parts for D38999/26JD19SE-LC
IC MCU 16BIT 52KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 75CRI 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 190MA 3.64 OHM datasheet.pdf
IC OPAMP GEN PURP SO-14 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf