Amphenol Aerospace Operations D38999/26JE26SE-LC
D38999/26JE26SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JE26SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JE26SE-LC.pdf
Availability of D38999/26JE26SE-LC
QUANTITY
D38999/26JE26SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JE26SE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JE26SE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JE26SE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JE26SE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JE26SE-LC Details Description
Related parts for D38999/26JE26SE-LC
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 560 OHM 8SIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 180A TO-263-7 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN TRANSIST TO-5 8POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC 8CH ANALOG SWITCH 48LQFP datasheet.pdf
FUSE INLINE TIME DLAY 300V 1.25A datasheet.pdf