Amphenol Aerospace Operations D38999/26JE35HD
D38999/26JE35HD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JE35HD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JE35HD.pdf
Availability of D38999/26JE35HD
QUANTITY
D38999/26JE35HD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JE35HD
Internal Part NumberEIS-D38999/26JE35HD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JE35HD
Related LinksD38999/, D38999/26JE35HD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JE35HD Details Description
Related parts for D38999/26JE35HD
Crystal 18.8690MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 2.85mm pitch datasheet.pdf
IC BATT MON LI-ION HP 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 10PIN TIN W/O EARS datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN FFC/FPC RCPT HSG 4POS 2.54 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT PINS datasheet.pdf
PRINTER RIBBONS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
DISPLAY DOT MATRX HER 1.2"5X7 datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf