Amphenol Aerospace Operations D38999/26JF11HN-LC
D38999/26JF11HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JF11HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JF11HN-LC.pdf
Availability of D38999/26JF11HN-LC
QUANTITY
D38999/26JF11HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JF11HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JF11HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JF11HN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JF11HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JF11HN-LC Details Description
Related parts for D38999/26JF11HN-LC
CONN HEADER 15POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
PLUG TERM BLOCK 1POS 7.62MM datasheet.pdf
RES 221 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 46PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
FIXED IND 510UH 105MA 11.6 OHM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS BLACK datasheet.pdf