Amphenol Aerospace Operations D38999/26JF11JE-LC
D38999/26JF11JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JF11JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26JF11JE-LC.pdf
Availability of D38999/26JF11JE-LC
QUANTITY
D38999/26JF11JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JF11JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JF11JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JF11JE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JF11JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JF11JE-LC Details Description
Related parts for D38999/26JF11JE-LC
MAT ANTIFATIGUE TYPE DPL 36X60 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 14 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf