Amphenol Aerospace Operations D38999/26JF11PC
D38999/26JF11PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JF11PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JF11PC.pdf
Availability of D38999/26JF11PC
QUANTITY
D38999/26JF11PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JF11PC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JF11PC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JF11PC
Related LinksD38999/, D38999/26JF11PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JF11PC Details Description
Related parts for D38999/26JF11PC
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 25POS 2.54MM datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 26POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC TRNSCVR 1BIT LVTTL/GTLP 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
IC AMP CURRENT SENSE 8-MSOP datasheet.pdf
STRIP MARKER 20 SPCL datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf