Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG11JA-LC
D38999/26JG11JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG11JA-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JG11JA-LC.pdf
Availability of D38999/26JG11JA-LC
QUANTITY
D38999/26JG11JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG11JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG11JA-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG11JA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JG11JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG11JA-LC Details Description
Related parts for D38999/26JG11JA-LC
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 10W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 190PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-22AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 250VAC RAD datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC SMC datasheet.pdf
FIXED IND 1.6NH 660MA 150 MOHM datasheet.pdf
RES 26.035K OHM 0.3W 0.05% RAD datasheet.pdf
CONN FPC TOP 24POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf