Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG11PC
D38999/26JG11PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG11PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JG11PC.pdf
Availability of D38999/26JG11PC
QUANTITY
D38999/26JG11PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG11PC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG11PC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG11PC
Related LinksD38999/, D38999/26JG11PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG11PC Details Description
Related parts for D38999/26JG11PC
RES ARRAY 5 RES 560K OHM 10SIP datasheet.pdf
IDC CABLE - MSR26K/MC26M/MPR26K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IP CORE CORDIC ALGO EC/ECP CONF datasheet.pdf
RES 741K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC XO 16.9344MHZ CMOS SMD datasheet.pdf