Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG16HB
D38999/26JG16HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG16HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JG16HB.pdf
Availability of D38999/26JG16HB
QUANTITY
D38999/26JG16HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG16HB
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG16HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG16HB
Related LinksD38999/, D38999/26JG16HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG16HB Details Description
Related parts for D38999/26JG16HB
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 50POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
DIODE STD REC 1.5A 400V SOT23 datasheet.pdf
RES 10 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
CONN EDGE .050 190POS DR TH datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf