Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG16JA-LC
D38999/26JG16JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG16JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26JG16JA-LC.pdf
Availability of D38999/26JG16JA-LC
QUANTITY
D38999/26JG16JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG16JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG16JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG16JA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JG16JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG16JA-LC Details Description
Related parts for D38999/26JG16JA-LC
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 12NS 256CABGA datasheet.pdf
CONN RCPT 270POS 9COL RT ANG datasheet.pdf
RES 50 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
NETWORK CABLE datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 30POS datasheet.pdf
LIGHT PIPE ADAPTER YLW datasheet.pdf
IC PMIC 12CH 7.3A I.MX6 I.MX7 QF datasheet.pdf