Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG16PE-LC
D38999/26JG16PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG16PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JG16PE-LC.pdf
Availability of D38999/26JG16PE-LC
QUANTITY
D38999/26JG16PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG16PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG16PE-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG16PE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JG16PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG16PE-LC Details Description
Related parts for D38999/26JG16PE-LC
IC LSR DRVR 622MBPS 3.63V 32TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 5" H2O 8SMD datasheet.pdf
BLT 5.08/14/180LH SN BK datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SR BTS CB FT 14 ASY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
F39-JC20A datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf