Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG16PE
D38999/26JG16PE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG16PE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JG16PE.pdf
Availability of D38999/26JG16PE
QUANTITY
D38999/26JG16PE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG16PE
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG16PE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG16PE
Related LinksD38999/, D38999/26JG16PE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG16PE Details Description
Related parts for D38999/26JG16PE
JUMPER-H1501TR/A3048R/H1501TR 2" datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 2POS datasheet.pdf
CABLE MALE-R/A FMAL 4POS PUR .6M datasheet.pdf
CABLE PRINTER MAC-IWRITER 10' datasheet.pdf
KIT DEV EMBEDDED C datasheet.pdf
17P SL156 HSG W/RAMP,LRG OPEN datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM T/H AU 24POS datasheet.pdf
RES 70K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 11W1 M CRIMP BODY datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 2% 3.9W 0603 datasheet.pdf