Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG16PE
D38999/26JG16PE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG16PE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JG16PE.pdf
Availability of D38999/26JG16PE
QUANTITY
D38999/26JG16PE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG16PE
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG16PE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG16PE
Related LinksD38999/, D38999/26JG16PE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG16PE Details Description
Related parts for D38999/26JG16PE
IC OPAMP GP 45MHZ 8SO datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES MO 2W 100 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.25A 115V datasheet.pdf
HEAT SINK LED BLACK BRIDGELUX datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 30pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR IR4312 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 35V SMD datasheet.pdf