Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG16SB
D38999/26JG16SB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG16SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26JG16SB.pdf
Availability of D38999/26JG16SB
QUANTITY
D38999/26JG16SB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG16SB
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG16SB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG16SB
Related LinksD38999/, D38999/26JG16SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG16SB Details Description
Related parts for D38999/26JG16SB
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-LLP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
STEEL INNER PANEL datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE SET SCREW 1POS datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf