Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG39HA-LC
D38999/26JG39HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG39HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 39POS STRGHT W/PINS
Datasheet Download
D38999/26JG39HA-LC.pdf
Availability of D38999/26JG39HA-LC
QUANTITY
D38999/26JG39HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG39HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG39HA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG39HA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JG39HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG39HA-LC Details Description
Related parts for D38999/26JG39HA-LC
CONN SMB JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM SNGL R/A 34POS datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 350A datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5.1V 10A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 4W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf