Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG39JE-LC
D38999/26JG39JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG39JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JG39JE-LC.pdf
Availability of D38999/26JG39JE-LC
QUANTITY
D38999/26JG39JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG39JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG39JE-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG39JE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JG39JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG39JE-LC Details Description
Related parts for D38999/26JG39JE-LC
ADAPTER TEST W/PINS 1POS WTR2.5 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P-5POS HIGH CURR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR-STRAIGHT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 12POS PCB datasheet.pdf
CONN 4POS FEMALE RCPT 24AWG .30M datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
Connector Header 46 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS datasheet.pdf
CAP FILM 2.4NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf