Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG39PE-LC
D38999/26JG39PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG39PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 39POS STRGHT W/PINS
Datasheet Download
D38999/26JG39PE-LC.pdf
Availability of D38999/26JG39PE-LC
QUANTITY
D38999/26JG39PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG39PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG39PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG39PE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JG39PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG39PE-LC Details Description
Related parts for D38999/26JG39PE-LC
IC BCD PRIORITY ENCODER 16SO datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
BUZZER 48-120VAC/DC 2.9KHZ PANEL datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LCD TOUCH RS232 240X64 WD VLT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 2.43M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SPECIAL SCS2525N SERIES EDGE datasheet.pdf
BNCTO BNC STRT PLUG 10M datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf