Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG39SB-LC
D38999/26JG39SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG39SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JG39SB-LC.pdf
Availability of D38999/26JG39SB-LC
QUANTITY
D38999/26JG39SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG39SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG39SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG39SB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JG39SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG39SB-LC Details Description
Related parts for D38999/26JG39SB-LC
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 7.5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 250MW SOD882 datasheet.pdf
IC CTRLR/MOSFET 65KHZ SOT223 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS .050" R/A PCB datasheet.pdf
PMI BASE BAYO 11/16 INCAND SLDR datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 180 SOLID datasheet.pdf
CAP TANT POLY 250UF 100V CHA MNT datasheet.pdf