Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG41BB
D38999/26JG41BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG41BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JG41BB.pdf
Availability of D38999/26JG41BB
QUANTITY
D38999/26JG41BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG41BB
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG41BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG41BB
Related LinksD38999/, D38999/26JG41BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG41BB Details Description
Related parts for D38999/26JG41BB
RES 680 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANSFMR 115V TAPS 85-125V 750VA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 68PF 250VAC NP0 1808 datasheet.pdf
CONTROL DIN RAIL SOCKET 2 POLE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 2 AWG #3/8" datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 140MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR 36POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf