Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG41BC
D38999/26JG41BC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG41BC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JG41BC.pdf
Availability of D38999/26JG41BC
QUANTITY
D38999/26JG41BC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG41BC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG41BC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG41BC
Related LinksD38999/, D38999/26JG41BC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG41BC Details Description
Related parts for D38999/26JG41BC
CONN INTERFACE SEAL 3POS UMNL datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC TVS 4CH ESD ARRAY 5CSP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 7.62MM datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 150MA 3.1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 128UM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 91 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf
CONNECTOR 50POS RA TERM DIN datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf