Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG41HE
D38999/26JG41HE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG41HE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JG41HE.pdf
Availability of D38999/26JG41HE
QUANTITY
D38999/26JG41HE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG41HE
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG41HE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG41HE
Related LinksD38999/, D38999/26JG41HE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG41HE Details Description
Related parts for D38999/26JG41HE
IC VOLT DETECTOR LP 2.63V SC70-3 datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 100KHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf