Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG41JE-LC
D38999/26JG41JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG41JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JG41JE-LC.pdf
Availability of D38999/26JG41JE-LC
QUANTITY
D38999/26JG41JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG41JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG41JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG41JE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JG41JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG41JE-LC Details Description
Related parts for D38999/26JG41JE-LC
DIODE SCHOTTKY 40V 1A STMITE datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .125DIA TINLEAD datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONVERT DC/DC SMD 1W 24-5V 200MA datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACTOR AC 150A 32V datasheet.pdf