Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG41PC-LC
D38999/26JG41PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG41PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JG41PC-LC.pdf
Availability of D38999/26JG41PC-LC
QUANTITY
D38999/26JG41PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG41PC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG41PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG41PC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JG41PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG41PC-LC Details Description
Related parts for D38999/26JG41PC-LC
RES 49.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC 8-BIT SERIAL OUT A/D 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
MOUNTING PLATE SG-B2 datasheet.pdf
CAP 390 UF 20% 10 V datasheet.pdf