Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG75SA-LC
D38999/26JG75SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG75SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 4C 4#8(TWIN) SKT PLUG
Datasheet Download
D38999/26JG75SA-LC.pdf
Availability of D38999/26JG75SA-LC
QUANTITY
D38999/26JG75SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG75SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG75SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG75SA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JG75SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG75SA-LC Details Description
Related parts for D38999/26JG75SA-LC
CONN PLUG PIN 5POS SLD CUP STR datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20TVSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 562 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
PLUG RWE EMATE 10 ASY BLK datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 5% 900VDC RADIAL datasheet.pdf
300UF 40V 16.1X41.7 85C AXI datasheet.pdf