Amphenol Aerospace Operations D38999/26JH21JN-LC
D38999/26JH21JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JH21JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JH21JN-LC.pdf
Availability of D38999/26JH21JN-LC
QUANTITY
D38999/26JH21JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JH21JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JH21JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JH21JN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JH21JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JH21JN-LC Details Description
Related parts for D38999/26JH21JN-LC
LABEL LSR POLY CLR .56 X .56" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 40V 100MA SC59 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 909 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 2W SMBJ datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
TV 24C 12#16 12#12 PIN RECP datasheet.pdf
900 MHz ISM Band Analog RF Front End IC datasheet.pdf