Amphenol Aerospace Operations D38999/26JH53HA-LC
D38999/26JH53HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JH53HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JH53HA-LC.pdf
Availability of D38999/26JH53HA-LC
QUANTITY
D38999/26JH53HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JH53HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JH53HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JH53HA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JH53HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JH53HA-LC Details Description
Related parts for D38999/26JH53HA-LC
CONN RECEPT 80POS 1.27MM GOLD datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 1120 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 250MA 2.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS 6.00MM NAT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 3POS PIN datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
Connector Socket 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .050 THRUHOLE datasheet.pdf
470UF 63V 12,5X20MM 105C 3000H datasheet.pdf