Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ19HB-LC
D38999/26JJ19HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ19HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JJ19HB-LC.pdf
Availability of D38999/26JJ19HB-LC
QUANTITY
D38999/26JJ19HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ19HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ19HB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ19HB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JJ19HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ19HB-LC Details Description
Related parts for D38999/26JJ19HB-LC
CONN RCPT .100" 9POS TIN T/H datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 48CABGA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf