Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ19HD
D38999/26JJ19HD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ19HD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JJ19HD.pdf
Availability of D38999/26JJ19HD
QUANTITY
D38999/26JJ19HD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ19HD
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ19HD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ19HD
Related LinksD38999/, D38999/26JJ19HD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ19HD Details Description
Related parts for D38999/26JJ19HD
SW SNAP ROLLER SPDT 10A QC 125V datasheet.pdf
ADAPTER SCSI HD68F/50F datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 16V NP0 0201 datasheet.pdf
IGBT 1200V 50A 250W TO3P datasheet.pdf
CAP MICA 91PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 880PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
LED THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf