Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ24HC-LC
D38999/26JJ24HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ24HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JJ24HC-LC.pdf
Availability of D38999/26JJ24HC-LC
QUANTITY
D38999/26JJ24HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ24HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ24HC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ24HC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JJ24HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ24HC-LC Details Description
Related parts for D38999/26JJ24HC-LC
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V 5A CPD datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 014 datasheet.pdf
IC DUAL POWER SWITCH 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.787 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
FERRITE CORE EPX 2.5UH N45 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf