Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ24SD-LC
D38999/26JJ24SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ24SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JJ24SD-LC.pdf
Availability of D38999/26JJ24SD-LC
QUANTITY
D38999/26JJ24SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ24SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ24SD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ24SD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JJ24SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ24SD-LC Details Description
Related parts for D38999/26JJ24SD-LC
IC USB 2.0 TX2 TXRX 56VQFN datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 200NH 32A 0.72 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 120MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 650MA 401 MOHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
COUNTER 5 CHAR 5-110V PANEL MT datasheet.pdf
OSCILLATOR 32.768KHZ MEMS SMD datasheet.pdf