Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ29BA
D38999/26JJ29BA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ29BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JJ29BA.pdf
Availability of D38999/26JJ29BA
QUANTITY
D38999/26JJ29BA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ29BA
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ29BA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ29BA
Related LinksD38999/, D38999/26JJ29BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ29BA Details Description
Related parts for D38999/26JJ29BA
CONN CIR FEMALE 8POS CBL MNT datasheet.pdf
IC DVR/RCVR 5V RS232 DUAL 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1W 1020 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PIN STR COMPL FLATPAQ datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf