Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ29JA
D38999/26JJ29JA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ29JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JJ29JA.pdf
Availability of D38999/26JJ29JA
QUANTITY
D38999/26JJ29JA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ29JA
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ29JA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ29JA
Related LinksD38999/, D38999/26JJ29JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ29JA Details Description
Related parts for D38999/26JJ29JA
RES 3.0K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 4.5A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 24AWG .156 WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 11POS 2MM R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB datasheet.pdf
CONN SPLICE PARA 1900-6755CMA datasheet.pdf
BOX ABS/PBT GRAY 23.62" X 19.68" datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf