Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ29JE
D38999/26JJ29JE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ29JE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JJ29JE.pdf
Availability of D38999/26JJ29JE
QUANTITY
D38999/26JJ29JE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ29JE
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ29JE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ29JE
Related LinksD38999/, D38999/26JJ29JE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ29JE Details Description
Related parts for D38999/26JJ29JE
ADHESIVE MNT CLIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.7MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.2V SSOT24-4 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 40mA Backlight, Signage 28-HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CABLE PLUG 3POLE datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/12/135 3.5 BK datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 20POS .050 SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf