Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ43HB
D38999/26JJ43HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ43HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JJ43HB.pdf
Availability of D38999/26JJ43HB
QUANTITY
D38999/26JJ43HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ43HB
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ43HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ43HB
Related LinksD38999/, D38999/26JJ43HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ43HB Details Description
Related parts for D38999/26JJ43HB
Connector Receptacle 84 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 68K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 22PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 166MHZ 90BGA datasheet.pdf