Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ43HC-LC
D38999/26JJ43HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ43HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JJ43HC-LC.pdf
Availability of D38999/26JJ43HC-LC
QUANTITY
D38999/26JJ43HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ43HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ43HC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ43HC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JJ43HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ43HC-LC Details Description
Related parts for D38999/26JJ43HC-LC
IC MCU 8BIT 3KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4.7PF 25V 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS .100 DBL STR SMD datasheet.pdf
ENCODER 3CH 512CPR 1/4" PNL MT datasheet.pdf
RES SMD 493K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
22MM YELLOW 12V SCREW BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf