Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ43PA-LC
D38999/26JJ43PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ43PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JJ43PA-LC.pdf
Availability of D38999/26JJ43PA-LC
QUANTITY
D38999/26JJ43PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ43PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ43PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ43PA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JJ43PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ43PA-LC Details Description
Related parts for D38999/26JJ43PA-LC
IC VOLT DETECT 4.6V CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 50V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN RECPT 40POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.8V SC-82AB datasheet.pdf
LED 3.5X3.5MM 590NM YELL CLR SMD datasheet.pdf
RES 291 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf