Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ43PE-LC
D38999/26JJ43PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ43PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JJ43PE-LC.pdf
Availability of D38999/26JJ43PE-LC
QUANTITY
D38999/26JJ43PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ43PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ43PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ43PE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JJ43PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ43PE-LC Details Description
Related parts for D38999/26JJ43PE-LC
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ4 PG29 datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 5W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT .635MM 52POS DUAL SMD datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
AM63237-001 RAM NEST (50) datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 68 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf