Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ43SC-LC
D38999/26JJ43SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ43SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JJ43SC-LC.pdf
Availability of D38999/26JJ43SC-LC
QUANTITY
D38999/26JJ43SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ43SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ43SC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ43SC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JJ43SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ43SC-LC Details Description
Related parts for D38999/26JJ43SC-LC
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DSUB 25 F CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 420MA 2.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN ADAPT N PLUG TO MCX JACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf