Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ61BB
D38999/26JJ61BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ61BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JJ61BB.pdf
Availability of D38999/26JJ61BB
QUANTITY
D38999/26JJ61BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ61BB
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ61BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ61BB
Related LinksD38999/, D38999/26JJ61BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ61BB Details Description
Related parts for D38999/26JJ61BB
MOSFET P-CH 100V 5.3A TO-220F datasheet.pdf
IMPRASSY6PR14CLG0.39SNNOKEY datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGE .050 48POS DR TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf