Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ61JB
D38999/26JJ61JB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ61JB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JJ61JB.pdf
Availability of D38999/26JJ61JB
QUANTITY
D38999/26JJ61JB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ61JB
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ61JB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ61JB
Related LinksD38999/, D38999/26JJ61JB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ61JB Details Description
Related parts for D38999/26JJ61JB
RECTIFIER BRIDGE 800V 35A D-34A datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
CT CONN MT REC ASSY 7P YELLOW datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 0.039UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf