Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ61JC-LC
D38999/26JJ61JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ61JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JJ61JC-LC.pdf
Availability of D38999/26JJ61JC-LC
QUANTITY
D38999/26JJ61JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ61JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ61JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ61JC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JJ61JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ61JC-LC Details Description
Related parts for D38999/26JJ61JC-LC
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND BLACK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100 STR 30AU datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 1.2KVDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES 249 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf